Sohbet Odaları

 

Türkçe mirc indir

 

mirc indir

Kürtaj Nedir

Kürtaj Nedir nasıl yapılır onu anlatmaya çalışalım.

İstem dışı yada isteksiz olarak rahimde oluşan gebeliklerin sonlandırılması yada bitirilmesi anlamına gelmektedir.Halk dilinde bebeği aldırmak diye herkes bilmektedir.Fakat şöyle bişeyde var açıkçası kürtaj denilince daha doğmamış bebeği aldırmak insanların aklına geliyor.Bunun yanı sıra rahimde oluşan çeşitli hastalıklardan kurtulmak içinde bayanlar kürtaj yaptırabiliyor.

Peki Kürtaj nedir ?

Kürtaj çeşitli nedenlerden ötürü kadınlarımızın gebeliğini tamamıyla bitirmek sonlandırmak anlamına gelmektedir.Bazı insanlarımızın yalnış bildiği bir konuda dış gebeliği kürtaj yoluyla yaptıramazsınız, bunun yolu ilaç tedavisi yada ameliyat olmaktan geçer.Kürtaj doktorlar nezaretinde rahim ağzı bölgesi genişletilerek metal çubuklar aracılığıyla yapılıyor.

Kürtaj yaptırmak yasal mıdır sorusuna açıklık getirmeye çalışalım.Belirli kuralları olan bu olayın 10 haftalık gebeliklere kadar yasal bir işlemdir.10 haftadan sonrası sağlık kurulundan onay verilmesi halinde yapılmaktadır.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek olan sohbet girişlerimizi artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mIRC Yükle
Sitene Sohbet Ekle
Mobil Sohbete Başla